Top

Jak połączyć odpoczynek i aktywność na wakacjach? Wczasy z jogą najlepszą alternatywą!

Urlop to moment, na który z niecierpliwością czeka każdy z nas. To zasłużone kilka bądź kilkanaście dni odpoczynku, które chcemy spędzić jak najlepiej, aby nabrać wystarczająco dużo energii na kolejne miesiące pracy. Jeżeli mówimy o energii, to jednym z najlepszych pomysłów na spędzenie przyjemnego, relaksującego, a zarazem regenerującego urlopu są… wczasy z jogą. To w ostatnim czasie bardzo modny sposób spędzania wolnego czasu. Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć poszukując idealnego miejsca na wypoczynek – odpowiedniego dla osób aktywnych, ale nie tylko!

Wczasy z jogą – czy to dobra alternatywa na wyjazd dla singli?

Nieważne, czy jesteś singlem czy osobą żyjącą w szczęśliwym związku – każdemu z nas potrzebna jest czasami chwila tylko dla siebie, takie sama na sam z własnymi problemami. Tymczasem wczasy z jogą są dla każdego. Warto jednak przeczytać szczegóły oferty i dokładne plany wyjazdów, by wybrać taką opcję, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Pojedynczy pokój czy koedukacyjny? Możliwości jest wiele. Może urlop okaże się idealnym miejscem na poznanie kogoś o podobnych zainteresowaniach i pasjach? W końcu to wyjazd, na który decydują się osoby chętne do rozwijania swoich umiejętności w ćwiczeniu jogi oraz lubiące harmonię i ład. Wolny czas można spędzać zarówno w swoim towarzystwie, jak i z grupą osób uczęszczających na zajęcia. Każdy program wczasów jest inny, dlatego zawsze warto skorzystać z możliwości rozmowy z organizatorem – telefonicznej lub osobiście.

Wyjazd na wczasy z jogą w parze? To również doskonały pomysł. Wspólne wakacje z jogą to możliwość spędzenia czasu w miłym towarzystwie (a o to czasami trudno w codziennym życiu) oraz chwila na rozmowy tylko we dwoje. Dla wielu par może być to jedyny moment na rozwiązanie wspólnych problemów, bez obecności nerwowej otoczki, jaka towarzyszy nam często w dni powszednie. Zajęcia dla dwojga i nauka życia w spokoju i harmonii okazuje się często doskonałym wstępem do terapii w związku. Jeżeli jednak nasze życie w parze układa się tak, jak sobie tego życzymy, w takim przypadku wyjazd na wczasy jest po prostu kolejną okazją do cieszenia się z uroków wspólnego życia.

Wakacje z jogą Slow&Active – poznaj sposoby na aktywny wypoczynek. Sprawdź wczasy z jogą!Czy wyjazdy z jogą są odpowiednie dla amatorów?

Takie wyjazdy kondycyjne to odpowiednie rozwiązanie nie tylko dla miłośników jogi, ale także dla amatorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ćwiczeniami. Zajęcia w grupie mogą okazać się najlepszą motywacją i doskonałą formą nauki. Przez cały czas trwania wyjazdu mamy kontakt z instruktorami chętnymi do pomocy i udzielającymi wskazówek tym mniej wprawionym uczestnikom. Poziom trudności może być opisany szczegółowo w ofercie wakacji i warto zwrócić na niego uwagę. Nie mniej jednak, dostępne są wczasy z jogą odpowiednie zarówno dla osób, które dobrze orientują się w temacie, ale także dla tych, które pierwszy raz będą mieć styczność z ćwiczeniami oraz filozofią indyjską.

Co jeszcze można robić na wczasach z jogą?

Różne oferty wyjazdów proponują uczestnikom kreatywne, zaplanowane wcześniej atrakcje, które można dostosować wedle własnych upodobań. Wczasy z jogą to nie tylko regularne ćwiczenia, ale także możliwość celebrowania wspólnych posiłków, tańce, śpiew czy spacery – samotne lub w grupie. Dla osób potrzebujących wyciszenia, wyjazd okazuje się być równie dobrym pomysłem – w niektórych miejscach organizowane są specjalne zajęcia uczące wyciszenia i radzenia sobie ze stresem.

Istotną kwestią jest miejsce wyjazdu – a tutaj opcji pojawia się naprawdę sporo. Począwszy od dalekich wyjazdów na wschód, aż do kolebki samej filozofii jogi, po skandynawskie wypady na północ lub pozostanie w rodzinnych stronach, które są równie piękne i atrakcyjne. Wiele noclegów to miejsca oddalone od miejskiego gwaru, pozwalające na bliski kontakt z przyrodą. Zajęcia odbywają się zazwyczaj na powietrzu, aby jeszcze bardziej korzystać z uzdrawiającej siły matki natury. Są to niejedyne plusy – coraz częściej uczestnikom ćwiczeń towarzyszą piękne widoki, wręcz zapierające dech w piersiach.

Różne rodzaje jogi, czyli ćwiczenia dla aktywnych oraz osób lubiących wypoczynek

Wyjazdy z jogą są o tyle uniwersalną opcją spędzenia urlopu, o ile wybierzemy odpowiednie zajęcia dostosowane do naszych możliwości. Już w starożytności dokonano pierwszych podziałów, wyodrębniono techniki wyróżniające się szczególną trudnością ćwiczeń ruchowych, jak i te, do których wymaga się przede wszystkim nieprzeciętnego skupienie. Joga nie musi wiązać się z koniecznością posiadania wyjątkowych zdolności ruchowych i wysportowanego ciała. Jak najbardziej możemy wyróżnić jogę odchudzającą czy pomagającą w konkretnych problemach i schorzeniach (np. przy bólu kręgosłupa), ale są to ćwiczenia, które przede wszystkim mają nauczyć nas odpowiedniego oddychania i radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami. Jogi uczy się już nawet dzieci, dlatego warto rozważyć, czy nie jest to idealny pomysł na następne wakacje. Częstotliwość zajęć można ustalić z organizatorem wycieczki, a jeżeli wybierzemy wyjazd w góry, możemy skorzystać z piękna otaczających nas terenów i poznać ostatni trend jakim jest Hiking Joga.

Share

No Comments

Post a Comment