Top
 

Dzikie Serce Bałkanów

Trekking, trening powięziowo-regeneracyjny w Górach Przeklętych, 24.07-3.08.2021

Odkryj z nami Góry Przeklęte na pograniczu Albanii, Czarnogóry i Kosowa

Prokletije, Góry Przeklęte – to brzmi jak przygoda. Przez wieki odizolowane od świata, niedostępne, a jednocześnie przyciągające. Tam można poczuć wolność, doświadczyć potęgi natury i przypomnieć sobie, że zmęczenie ciała to najlepszy odpoczynek. Co Ty na to?

Zabierzemy Was na wędrówkę przez odludne tereny, gdzie wciąż króluje dzika przyroda. Wejdziemy na najwyższy szczyt Czarnogóry i najwyższy szczyt Kosowa. Odwiedzimy przepiękne doliny Gashi i Grebaje. Zajrzymy do odległych pasterskich wiosek. Rzuć wszystko i jedź w Góry Przeklęte! Na dziewięć dni, na początek…

Slow 0
Active 0

Charakter wyjazdu

Zapraszamy na piękną, dziewięciodniową wędrówkę. To wyjazd dla osób, które kochają góry i wybierają się czasem na szlak. Codziennie będziemy przemierzać około 15 kilometrów. Chętni będą mogli wybrać się dodatkowo na wybrane szczyty, podczas gdy reszta grupy będzie się relaksować. Zabierzemy nieduże plecaki z niezbędnymi rzeczami osobistymi. Pościel, ręczniki i wyżywienie zapewnią pensjonaty. By zrównoważyć energetyczny górski wysiłek, zregenerujemy ciało podczas treningu powięziowego. Jak zawsze – slow & active.
Jeśli nie masz pewności, czy sobie poradzisz – daj znać, chętnie doradzimy.

Plan wyprawy

Trasa naszej wędrówki jest pętlą – rozpoczniemy i skończymy w Theth (z Pogoricy dostaniemy się tam wynajętym busem). Wyruszymy słynną drogą The Peaks of the Balkans. Codziennie będziemy przemierzać szlaki o różnym charakterze: od bitych dróg, przez leśne trakty, łąki po kamieniste ścieżki w wyższych partiach gór. Każdego wieczoru trening powięziowo-regeneracyjny pomoże nam zregenerować ciało i przygotować się na kolejny dzień.

Mapa trekkingu po górach Przeklętych
Trekking i trening powięziowo-regeneracyjny w Górach Przeklętych 25.07-4.08.2021
Trekking góry Przeklęte
Trekking góry Przeklęte

Odkryj dzikie serce Bałkanów

Marzy Ci się prawdziwa górska wyprawa? Codzienne przemierzanie szlaków, picie krystalicznie czystej wody ze źródełek, zapierające dech krajobrazy, zmęczenie mięśni i poczucie szczęścia na kolejnych zdobytych szczytach? Zapraszamy w Góry Przeklęte! Będziemy wędrować transgranicznym szlakiem przez Albanię, Czarnogórę i Kosowo. Zobaczymy najpiękniejsze doliny, wejdziemy na najwyższe szczyty. Codziennie ugoszczą nas lokalni gospodarze rodzinnych pensjonatów. Dziewięć dni będziemy żyć prostym górskim życiem – idąc, poruszymy energię naszego ciała, podziwiając piękno przyrody, zregenerujemy umysł. W górach odnajdziemy harmonię. Czy trzeba czegoś więcej?

Koszt wyjazdu: 680 euro + 1100 zł

Trekking góry Przeklęte
Trekking góry Przeklęte
Trekking góry Przeklęte

Noclegi

Wędrówka każdego dnia będzie nas prowadzić do nowego miejsca. Pensjonaty, które nas ugoszczą to rodzinne małe biznesy, pozwalające doświadczyć lokalności. Będziemy spać w komfortowych pokojach od trzech- do ośmioosobowych, pensjonaty zapewniają ręczniki i pościel, więc nie musimy ich nosić na plecach. Będziemy mieć wszystko, czego zmęczonym wędrowcom potrzeba do szczęścia, a jednocześnie w miejscowościach, w których się zatrzymamy poczujemy klimat świata oddalonego od cywilizacji i żyjącego własnym, górskim rytmem…

Poniżej opcje noclegów i dopłaty związane z każdym rodzajem noclegu

Trekking góry Przeklęte
Trekking góry Przeklęte
Trekking góry Przeklęte

Trekking w górach

Coraz częściej mówi się, że spacery w naturze powinno się zapisywać na receptę. Kontakt z przyrodą sprawia, że wyraźnie spada poziom kortyzolu (czyli hormonu stresu) we krwi, zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę, zapobiega bezsenności – są na to badania naukowe. My doświadczymy na własnej skórze, że wędrówka górska ożywia. Ruch wzmacnia mięśnie i kontakt z ciałem, zanurzenie w przyrodzie koi przebodźcowany intensywną codziennością umysł, zachwycanie się pięknem widoków uczy radości z tego, co tu i teraz. Wyjście na szlak zmienia życie.

Trekking góry Przeklęte

Trening powięziowo-regeneracyjny

Bycie slow to także dbanie o nasze ciało. Praca z powięzią pozwala zrobić to na głębokim poziomie. Powięź to delikatna tkanka otaczająca mięśnie i łącząca cały nasz system ruchowy – dzięki niej poruszamy się i czujemy. Jej prawidłowe rozciągnięcie i rozluźnienie przywraca ciału elastyczność i swobodę, koryguje postawę, ułatwia wyeliminowanie złych nawyków ruchowych.
Trening nie tylko zregeneruje mięśnie po całodziennej wędrówce, ale też pomoże rozpuścić nagromadzone napięcia i wzmocni naszą świadomość ciała. To łagodna praktyka przynosząca mocne efekty.

Hiking joga, Ania Kopera, wyjazdy dla aktywnych

Ekologiczne jedzenie z lokalnych produktów

Zatrzymamy się w ośmiu rodzinnych pensjonatach, których właściciele zadbają o pyszną i wzmacniającą dietę – także w wersji wegetariańskiej. Poznamy bogactwo bałkańskich smaków i aromatów. Jedzenie będzie przygotowywane z lokalnych, często ekologicznych produktów.

Trekking góry Przeklęte

Dlaczego warto ruszyć z nami w góry Przeklęte?

 • dbamy o bezpieczeństwo grupy, będzie z nami dwóch przewodników górskich
 • specjalnie dla Was wyszukujemy wyjątkowe miejsca noclegowe, trasy i lokalne atrakcje
 • dobieramy aktywności tak, by doskonale się uzupełniały, regenerując umysł i ciało
 • zapraszamy do współpracy wyjątkowe osoby, w stu procentach profesjonalne i kochające swoją pracę
 • zabieramy na wyjazd kameralną grupę (do 12 osób)
 • dbamy o harmonię – grupy i każdego z osobna
 • wkładamy całe serce w to, co robimy i nie możemy się Was doczekać!
Trekking góry Przeklęte

Cena

Cena podstawowa: 680 euro + 1100 zł

Dla stałych klientów zniżka!

Za co płacisz?

 • 9 noclegów w pokojach wieloosobowych w lokalnych rodzinnych pensjonatach (pokoje 3–8 osobowe w zależności od noclegu)
 • pełne wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • wszystkie niezbędne transfery wynikające z programu imprezy
 • opiekę 2 przewodników górskich
 • trening powięziowo-regeneracyjny
 • wszystkie niezbędne pozwolenia na poruszanie się w terenie przygranicznym i przekraczanie granicy w terenie (konieczny paszport!)
 • ubezpieczenie grupowe NNW
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie uwzględnia

 • wydatków osobistych
 • jedzenia innego niż wymienione wyżej i napojów
 • wody, którą będziemy uzupełniać w źródłach na trasie naszej wędrówki
 • przelotu do i z Podgoricy (pomagamy w zakupie biletów lotniczych).W tym terminie możliwy przelot z Polski liniami Wizzair z Katowic lub Warszawy. W przypadku odwołania lotu planujemy podróż busem – wyjazd 23 lipca z Krakowa.
Trekking góry Przeklęte

Zarezerwuj lub zapytaj o wyjazd