Top
 

Lipcowe Slow&Active

Joga, kajaki, nordic walking, zajęcia oddechowe, slow food

Lipcowe Slow&Active

Od jezior i wzgórz po pola pełne maków i doliny porośnięte trawą. Od klasycznej tabaki po truskawkę kaszubską skąpaną w promieniach letniego słońca. Kaszuby niezmiennie zachwycają krajobrazem i fascynują kulturą.

Właśnie tutaj zapraszamy Cię na siedem dni dla „ciała i ducha”, dni łączące różne aktywności z czasem na „zatrzymanie się”.  Z nami zatopisz się w kaszubskiej przyrodzie, zaczniesz głębiej oddychać, złapiesz dystans do problemów dnia codziennego.

Po aktywnym dniu usiądziesz przy ognisku, wsłuchasz się w odgłosy lasu. Posmakujesz kuchni przyrządzonej w rytmie „slow”, spędzisz wieczór w świecie aromatów i smaków wina. Jeśli Twoje ciało zapragnie sauny, bądź masażu, to również na to będzie przestrzeń i czas.

Slow 0
Active 0

Charakter wyjazdu

Zamieszkamy w pięknym dworku myśliwskim we wsi Krępkowice, małej osadzie liczącej zaledwie 127 mieszkańców, w pobliżu Kaszubskiego Parku Narodowego.

Nasz codzienny rytm wyznaczą poranne sesje jogi w połączeniu z ćwiczeniami oddechowymi. Po śniadaniu ruszymy w ACTIVE dzień na intensywną wędrówkę, bądź piaszczystą plażą, bądź przez las. Spłyniemy kajakami urokliwą, pomorską rzeką.

Każdy dzień zakończysz kulinarną podróżą w rytmie SLOW, dopieszczając podniebienie smaczną, jednocześnie zdrową kolacją.

Dzień zakończysz w strefie Garden Spa, odpływając w przestrzeń regenerująco – relaksujących masaży.

Plan wyprawy

 1 dzieńPrzyjazd do dworku w Krępkowicach,  Joga Vinyasa Flow, kolacja w rytmie „slow”, masaże.

 2 dzień: Dzień powitamy pracą z oddechem oraz jogą,  a po śniadaniu w rytmie „slow” wyruszymy nad morze, aby wędrować z kijkami po plaży i cieszyć się pięknem Bałtyku. Poćwiczymy również jogę na plaży, jeśli aura będzie sprzyjająca. Podczas popołudniowych zajęć wzmocnimy, a następnie zregenerujemy nasze ciała po aktywnym dniu.  Po kolacji, każdy z uczestników będzie mógł  skorzystać z masaży, sauny, jacuzzi.

 3 dzień: Po porannej jodze i śniadaniu ruszymy do bazy w Kozinie na spływ kajakami, trasa zajmie nam ok 5h, w czasie spływu będzie czas na odpoczynek i na lunch. Spływ ten należy do łatwych, bez konieczności przenoszenia kajaków. Po powrocie do chaty wzmocnimy i zregenerujemy nasze ciała podczas popołudniowych zajęć.  Po kolacji, będzie czas na masaże, saunę, jacuzzi.

• 4 dzień: Po porannej pracy z oddechem i jodze, będzie czas na śniadanie w rytmie „slow”. Tego dnia ruszymy na 3 godzinny trening Nordic Walking w okoliczne lasy, a po powrocie do chaty będzie czekał na nas ciepły lunch. Popołudniu zregenerujemy nasze ciała podczas zajęć jogi powięziowej. Przed kolacją odbędą się warsztaty z aromatów wina, a po niej – masaże, sauna, jacuzzi.

• 5 dzień: Po porannej jodze i śniadaniu w rytmie „slow” ruszymy na kolejny spływ kajakami, trasa zajmie nam ok 5-6h, będzie czas na odpoczynek i przerwa na lunch. Po powrocie do chaty wzmocnimy i zregenerujemy nasze ciała podczas popołudniowych zajęć. Po kolacji spędzimy czas przy ognisku. Będzie też możliwość skorzystania z masaży.

• 6 dzień: Dzień rozpoczniemy pracą z oddechem i jogą, a po śniadaniu udamy na się 2-3 godzinną wędrówkę Nordic Walking po Kaszbuskim Parku Krajobrazowym. Lunch zjemy w chacie a w godzinach popołudniowych będzie czas na ostatnie już sesje masaży, sauny, jacuzzi. Wieczorem odbędzie się uroczysta kolacja degustacyjna, podczas której poznacie i skosztujecie 3 gatunków win musujących w akompaniamencie dobranych potraw. 

• 7 dzień: Po śniadaniu planowany wyjazd do godz. 10:00.

W balansie między slow a active ...

Lipcowy tydzień na Pomorzu to połączenie aktywności fizycznych na łonie natury z kojącym relaksem w klimatycznym dworku na kaszubskiej wsi, z dala od cywilizacji.

Każdy dzień rozpoczniemy od zajęć z pogłębionym oddechem oraz od sesji JOGI VINYASA FLOW, która przygotuje nas na pełen aktywności dzień. Czeka nas doświadczanie wędrówki Nordic Walking w otoczeniu lasu, w towarzystwie szumu bałtyckich fal, kąpiel w morzu, celebracja posiłków przyrządzonych wg zasad kuchni SLOW.

Codzienną aktywność w terenie, zakończymy popołudniowymi zajęcia wzmacniająco- regenerującymi. Wieczory w stylu SLOW wypełni smaczna kolacja oraz strefa Garden Spa z „boskimi” masażami. Będzie czas na błogi chillout przy ognisku, na ulubioną książkę oraz pogaduchy z kubkiem ziołowej herbaty.

Noclegi

Zamieszkamy w przytulnym, stuletnim dworku myśliwskim we wsi Krępkowice, nieopodal Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Wszystkie pokoje zostały urządzone w wysokim standardzie, ale nie brakuje im ciepłej i przytulnej atmosfery. Właścicielce dworku, Pani Annie, zależało nam na stworzeniu miejsca, które rozpieszcza atmosferą SLOW.

Na dole czeka 40-metrowy salon z fotelami i kanapą, w której można się zapaść i czytać książki lub toczyć długie rozmowy przy kominku.

Joga

Joga znana jest chyba każdemu! Ale niewiele osób, nawet ćwiczących na co dzień, „zabiera” ją ze sobą na wędrówkę.

A to błąd, ponieważ joga jest doskonałym „instrumentem” by przygotować ciało do wędrówki, a także do regeneracji po aktywnym dniu. Zarówno joga na macie, jak i bez maty – w formie nieco ograniczonej przez okoliczności wspiera ciało w czasie wysiłku. Pomaga rozgrzać każdy mięsień o poranku, a po całym dniu rozluźnić zmęczone wędrówką nogi i biodra oraz rozciągnąć i wzmocnić plecy, które przez cały dzień nosiły plecak. Dzięki niej zmęczenie szybko ustępuje, a organizm – i głowa! – stają w gotowości do kolejnych wyzwań.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak ćwiczyć jogę na szlaku, przeczytaj artykuł na naszym blogu.

Nordic walking, kajaki

Wędrówka z kijkami oraz pływanie kajakiem to aktywności dla każdego, wpływające na poprawę kondycję. Wzrasta wytrzymałość organizmu, elastyczność mięśni. Chodzenie z kijkami odciąża stawy ( kolana, biodra, stopy), aktywuje 90 % mięśni. Obie aktywności powodują szybsze spalanie kalorii, więc redukują tkankę tłuszczową, aktywują mięśnie brzucha.  Spływ nurtem rzeki oraz aktywna wędrówka wśród drzew, piaszczystą plażą powoduje wzrost endorfin, przypływ energii, redukuje stres, poprawia nastrój, podnosi zadowolenie z siebie i otaczającego świata.

Kuchnia w nurcie slow

SLOW to przede wszystkim tradycyjne podejście do jedzenia, poszanowanie produktów, celebrowanie posiłków i chwil spędzonych przy stole. Nasze posiłki będą pełne barw, zapachów i smaków, będą oparte na produktach sezonowych, od lokalnych dostawców. Będziemy cieszyć oko, smakować różnych struktur i kosztować potraw przygotowanych różnymi technikami. W kuchni SLOW nie ma sztucznych dodatków i polepszaczy smaku a dania wymagają zaangażowania, miłości i…pracy.

Degustacja win musujących

Czym różni się Prosecco od butelki hiszpańskiej Cavy? Czy w Polsce produkuje się szampany?

Te nazwy słyszymy dosyć często, ale czy potrafimy wskazać różnicę pomiędzy nimi?

Joanna – nasza trójmiejska sommelierka, wprowadzi nas w tajniki win musujących, opowie o różnicy wynikającej z procesu produkcji, ale także, co za tym idzie, różnicy w walorach smakowych.
Oczywiście, sami ocenicie, które wino smakuje najlepiej i z jaką potrawą warto je skomponować 🙂

Dlaczego warto ruszyć z nami w tygodniowy wyjazd slow and active?

 • Zrelaksujesz się z dala od miejskiego gwaru
 • Poznasz unikalny zakątek, kuchnię oraz bogactwo Pomorza
 • Rozluźnisz mięśnie i wzmocnisz je podczas porannej jogi
 • Spędzisz aktywny tydzień na kajakach oraz podczas wędrówek z kijami – Nordic Walking
 • Pomedytujesz przy akompaniamencie ptaków i świerszczy
 • Odpoczniesz przy ognisku
 • Zadbasz o swoje ciało podczas codziennych masaży oraz seansów sauny i jacuzzi
 • Zrelaksujesz się na kolacji degustacyjnej i pogłębisz swoją wiedzę o aromatach win

Cena

4870 zł – miejsce w pokoju dwuosobowym

Cena za pokój jednoosobowy – zapytaj!

Za co płacisz?

 • codzienne zajęcia jogi vinjasa flow oraz zajęcia oddechowe
 • popołudniowe zajęcia wzmacniająco – regenerujące oraz jogi powięziowej
 • zajęcia Nordic Walking
 • kajaki oraz opieka przewodnika w trakcie spływów
 • wszystkie noclegi ze śniadaniami
 • lunche i kolacje w czasie pobytu
 • kolacja degustacyjna
 • warsztaty z aromatów wina
 • transport wynikający z programu

Cena nie uwzględnia

 • dojazdu do wsi Krępkowice (transport we własnym zakresie)
 • wyżywienia, które nie zostało ujęte w cenie
 • dodatkowych atrakcji: masaży ( konieczna wcześniejsza rezerwacja) sesje sauny i jacuzzi
 • dodatkowych napojów alkoholowych nie ujętych w degustacji
 • wydatków osobistych

Zarezerwuj lub zapytaj o wyjazd