Top
 

Majowe Slow&Active

Joga, kajaki, nordic walking, sauna, masaże, degustacja win - 16-19 maja POMORZE

Majowe Slow&Active

Od jezior i wzgórz po pola pełne maków i doliny porośnięte trawą. Od klasycznej tabaki po truskawkę kaszubską skąpaną w promieniach letniego słońca. Kaszuby niezmiennie zachwycają krajobrazem i fascynują kulturą.

Właśnie tutaj zapraszamy Cię na cztery dni dla „ciała i ducha”, dni łączące różne aktywności z czasem na „zatrzymanie się”.  Z nami zatopisz się w kaszubskiej przyrodzie, zaczniesz głębiej oddychać, złapiesz dystans do problemów dnia codziennego.

Po aktywnym dniu usiądziesz przy ognisku, wsłuchasz się w odgłosy lasu. Posmakujesz kuchni przyrządzonej w rytmie „slow”, spędzisz wieczór w świecie aromatów i smaków wina. Jeśli Twoje ciało zapragnie sauny, bądź masażu, to również na to będzie przestrzeń i czas.

Slow 0
Active 0

Charakter wyjazdu

Zamieszkamy w pięknym dworku myśliwskim we wsi Krępkowice, małej osadzie liczącej zaledwie 127 mieszkańców, w pobliżu Kaszubskiego Parku Narodowego.

Nasz codzienny rytm wyznaczą poranne sesje jogi w połączeniu z ćwiczeniami oddechowymi. Po śniadaniu ruszymy na intensywną wędrówkę, bądź piaszczystą plażą, bądź przez las. Spłyniemy kajakami urokliwą, pomorską rzeką. Popołudniu będzie czekać na nas strefa Garden Spa. Wybierzesz to co lubisz: masaż, saunę, jacuzzi. 

Każdy dzień zakończysz kulinarną podróżą w rytmie slow, dopieszczając podniebienie smaczną, jednocześnie zdrową kolacją.

Plan wyjazdu

 1 dzień: Będziemy na Ciebie czekać w dworku w Krępkowicach w godzinach popołudniowych. Nasze spotkanie rozpoczniemy zajęciami  jogi vinyasa flow. Przy kolacji będzie czas na opowieści, wspólne bycie. Już tego wieczoru możesz doświadczyć masażu głęboko regenerującego i relaksującego Twoje ciało i umysł.

 2 dzień: Po porannej jodze i śniadaniu w rytmie slow,  ruszymy na spływ kajakowy rzeką Łupawą. Trasa zajmie nam ok 5h, z przerwą na lunch i odpoczynek. To spływ dla każdego, bez konieczności przenoszenia kajaków. Spędzimy czas aktywnie, w otoczeniu sprzyjającemu resetowi głowy. 

Wieczór również będzie pełen niespodzianek w postaci warsztatu z aromatów wina, kolacji w rytmie slow, czasu na masaż, saunę, jacuzzi.

 3 dzień: W kolejny dzień również ruszymy budząc nasze ciała ćwiczeniami oddechowymi i zajęciami jogi. Tym razem czekać nas będzie wędrówka nadmorską plażą. Nakarmimy nasze zmysły pięknem majowego Bałtyku. W cieple wiosennego słońca czeka nas joga na plaży. 

Wieczór spędzimy w towarzystwie Joanny – doświadczonej sommelierki, degustując wina musujące, wędrując w opowieściach szlakiem francuskich winnic. Po kolacji, zatrzymamy się przy ognisku, a jeśli zapragniesz masażu, sauny, bądź jacuzzi, również na to będzie czas.

• 4 dzień: Poranny oddech w połączeniu z jogą obudzi nas. Po śniadaniu ruszymy na wędrówkę w pobliski las. Ale równie dobrze możesz zapragnąć masażu i w ten spędzić godzinę lub dwie. Naszą majową „podróż” zakończymy lunchem w rytmie slow.

W balansie między slow a active …

Weekend majowy na Pomorzu to połączenie umiarkowanego wysiłku na łonie natury z kojącym relaksem w klimatycznym dworku na kaszubskiej wsi, z dala od cywilizacji.

Każdy dzień rozpoczniemy od zajęć z pogłębionym oddechem oraz od sesji JOGI VINYASA FLOW, która przygotuje nas na pełen aktywności dzień. Czeka nas doświadczanie wędrówki Nordic Walking w otoczeniu majowych kwiatów i kwitnących drzew, w towarzystwie szumu bałtyckich fal, kąpiel w morzu, celebracja posiłków przyrządzonych wg zasad kuchni SLOW.

Codzienną aktywność w terenie, zakończymy wieczorem w stylu slow (kolacja, degustacja win, ognisko, masaż, sauna, jacuzzi).

Noclegi

Zamieszkamy w przytulnym, stuletnim dworku myśliwskim we wsi Krępkowice, nieopodal Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Wygodne pokoje są pełne ciepła i uroku.  Nasza gospodyni, pani Anna, stworzyła miejsce, które rozpieszcza atmosferą slow. W przestronnym, 40-to metrowym salonie, kanapa i fotele zapraszają by w nich usiąść. Tutaj możesz odpłynąć w świat dobrej książki lub spotkać się z drugą osobą, rozmawiając w cieple kominka.

Degustacja win musujących

Czym różni się Prosecco od butelki hiszpańskiej Cavy?
Czy w Polsce produkuje się szampany?
Te nazwy słyszymy dosyć często, ale czy potrafimy wskazać różnicę pomiędzy nimi?
Joanna – nasza trójmiejska sommelierka, wprowadzi nas w tajniki win musujących, opowie o różnicy wynikającej z procesu produkcji, ale także, co za tym idzie, różnicy w walorach smakowych.
Oczywiście, sami ocenicie, które wino smakuje najlepiej i z jaką potrawą warto je skomponować 😉

Joga

Joga znana jest chyba każdemu! Ale niewiele osób, nawet ćwiczących na co dzień, „zabiera” ją ze sobą na wędrówkę. A to błąd, ponieważ joga jest doskonałym „instrumentem” by przygotować ciało do wędrówki, a także do regeneracji po aktywnym dniu. Zarówno joga na macie, jak i bez maty – w formie nieco ograniczonej przez okoliczności wspiera ciało w czasie wysiłku. Pomaga rozgrzać każdy mięsień o poranku, a po całym dniu rozluźnić zmęczone wędrówką nogi i biodra oraz rozciągnąć i wzmocnić plecy, które przez cały dzień nosiły plecak. Dzięki niej zmęczenie szybko ustępuje, a organizm – i głowa! – stają w gotowości do kolejnych wyzwań. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak ćwiczyć jogę na szlaku, przeczytaj artykuł na naszym blogu.

Kuchnia w nurcie slow

SLOW to przede wszystkim tradycyjne podejście do jedzenia, poszanowanie produktów, celebrowanie posiłków i chwil spędzonych przy stole. Nasze posiłki będą pełne barw, zapachów i smaków, będą oparte na produktach sezonowych, od lokalnych dostawców. Będziemy cieszyć oko, smakować różnych struktur i kosztować potraw przygotowanych różnymi technikami. W kuchni SLOW nie ma sztucznych dodatków i polepszaczy smaku a dania wymagają zaangażowania, miłości i…pracy.

Dlaczego warto spędzić majówkę na Pomorzu?

 • Spędzisz aktywny weekend na wędrówce (nordic walking) oraz płynąc kajakiem
 • Podczas porannej jogi wzmocnisz mięśnie i rozluźnisz miejsca spięte, tworzące w ciele dyskomfort
 • Z pomocą pogłębionego oddechu wyciszysz umysł, odpuszczając natłok myśli
 • Zrelaksujesz się z dala od miejskiego gwaru, w dźwiękach lasu, łąk i morskich fal
 • Pomedytujesz przy akompaniamencie ptaków i świerszczy
 • Na głębokim poziomie zadbasz o ciało i ducha podczas codziennych masaży, seansów w saunie, jacuzzi
 • Poznasz unikalny zakątek, kuchnię oraz bogactwo pomorskiego krajobrazu
 • Doświadczysz subtelnych zapachów i smaków win musujących
 • Odpoczniesz przy ognisku, wsłuchując się w odgłosy lasu

Cena

2450 zł – miejsce w pokoju dwuosobowym

Możliwość rezerwacji pokoju jednoosobowego za dopłatą

Za co płacisz?

 • wszystkie noclegi ze śniadaniami, lunche i kolacje
 • cały transport wynikający z programu
 • kajaki oraz opieka przewodnika w trakcie spływu rzeką Łupawą
 • codzienne zajęcia jogi VINYASA FLOW oraz jogi powięziowej
 • codzienne zajęcia oddechowe
 • warsztaty z aromatów wina
 • degustacja win musujących

Cena nie uwzględnia

 • dojazdu do wsi Krępkowice (transport we własnym zakresie)
 • wyżywienia, które nie zostało ujęte w cenie
 • korzystania z masaży
 • korzystania z sauny i jacuzzi
 • dodatkowych napojów alkoholowych nie ujętych w degustacji
 • wydatków osobistych

Zarezerwuj lub zapytaj o wyjazd