Top
 

o nas

Kim jesteśmy i co robimy

Dlaczego Slow & Active?

Odpowiadając najprościej: po to, by żyć i podróżować w harmonii z samym sobą. Żeby doświadczać świata całym sobą, umieć się wyłączyć, ale jednocześnie mieć w sobie iskrę do działania. Każda skrajność jest zła - wyznajemy zasadę 'drogi środka'. A że każdy z nas ten 'środek' ma w innymi miejscu to i nasze podróże różnią się między sobą stopniem aktywności 'zewnętrznej' (active) i aktywności 'wewnętrznej' (slow).

Slow 0
Active 0

Organizujemy kameralne wyjazdy w najpiękniejsze zakątki Polski i Europy. Zawsze w harmonii z Tobą.

Wyjazdy w stylu slow & active to poszukiwanie harmonii w każdej chwili i w każdym miejscu. Harmonii z miejscem, które odwiedzamy, z ludźmi, których spotykamy na naszej ścieżce, w końcu z samym sobą - zarówno na poziomie ciała, jak i umysłu. Zazwyczaj jeździmy w małych, kameralnych grupach. Nasze wyjazdy organizujemy w miejscach pięknych i nietuzinkowych. Kochamy góry, więc najczęściej to właśnie tam możesz z nami pojechać. Kochamy również morze, choć za coś innego niż góry. Niezależnie od kierunku unikamy kurortów. Szukamy ciszy, bo dzięki niej także nasz wewnętrzny zgiełk jakby trochę słabnie i przestaje nas ciągle odrywać od tego co tu i teraz.

Każdy nasz wyjazd, to inna kombinacja i proporcje elementów 'slow', jak joga, medytacja, lokalne warsztaty twórcze oraz 'active' - najczęściej związanych z ruchem na świeżym powietrzu. Dbamy o to, by jedne i drugie uzupełniały się wzajemnie: joga relaksuje i regeneruje nasze ciała po wysiłku, a przewiane górskim wiatrem głowy łatwiej wyciszyć. Ta harmonijna mieszanka buduje nasze unikalne doświadczenie podróży. A właściwie PODRÓŻY, w którą zanurzamy się totalnie i bezwarunkowo. Pomaga nam w tym ograniczenie, czasem wręcz rezygnacja z używania nowoczesnych technologii. To taki technologiczny detox.

Od kilkunastu lat prowadzimy zajęcia jogi i relaksacji, organizujemy wyjazdy aktywne i warsztaty rozwojowe. Mamy uprawnienia instrukturskie i przewodnickie. Ciągle się rozwijamy. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować Ci unikalną, bezpieczną przestrzeń, która pozwoli Ci odkryć głębszy wymiar podróżowania!

Newsletter

Zostaw swój e-mail, a będziemy Cię informować o naszych wyjazdach i promocjach last minute. Twojego adresu nie udostępnimy nikomu. Nie spamujemy: informacje od nas otrzymasz maksymalnie kilka razy w roku.


Nasz zespół

mkdf-team-image

Anna Kopera

Instruktorka jogi, przewodniczka, team builder

Wyjazdy aktywne organizuję już od 10 lat. Jogi uczę od ponad 15 lat. A przy tym uwielbiam góry pod każdą postacią! Dzięki temu wiem, jak joga może pomóc w czasie intensywnego wysiłku. Jestem również trenerem komunikacji interpersonalnej i life coachem.

mkdf-team-image

Sebastian Kopera

Międzynarodowy Przewodnik Górski UIMLA, przewodnik beskidzki, instruktor nordic walking

Jako przewodnik UIMLA prowadzę wyjazdy w Karpaty, Alpy i Pireneje - te ostatnie są mi szczególnie bliskie. Moje wyjazdy czasem są spokojne, czasem kondycyjne. Ale nawet wtedy, gdy idziemy po to, żeby 'dać sobie wycisk' (nazywam to speed hiking), staram się, by góry nie były tylko areną i tłem naszych działań, ale kluczowym elementem naszego doświadczenia. Tak samo jak kluczowym elementem doświadczenia górskiego jest dla mnie bycie razem na szlaku, bycie w grupie ludzi, którzy choć często wcześniej się nie znali, otwierają się na siebie i wspierają się nawzajem. Wtedy 'parcie na cyfrę' schodzi na plan dalszy i można w pełni cieszyć się byciem tu i teraz. I chyba właśnie to jest dla mnie w górach najważniejsze. W Slow and Active odpowiadam za górską stronę wyjazdów, które prowadzę jako przewodnik.