Top
Pireneje, trekking, trening powięziowo-regeneracyjny, #slowandactivepl, hiking joga
Slow 0
Active 0
ZAPYTAJ/REZERWUJ

PIRENEJSKIE WĘDRÓWKI

TERMIN: CZERWIEC – WRZESIEŃ 2021

MIEJSCE: Pireneje aragońskie, Park Narodowy Ordesa y Monte Perdido. Początek i koniec w Barcelonie

CHARAKTER: Trekking, trening powięziowo-regeneracyjny, hiking joga, mindfulness

DLA KOGO: Jeśli lubisz chodzić po górach, ale od tłoku na szlakach dostajesz alergii, jeśli szukasz przestrzeni i ciszy – Pirenejskie wędrówki są dla Ciebie!

KAMERALNA GRUPA: 7-12 osób

OPIS

Zapraszam Cię na wędrówkę po jednym z najpiękniejszych parków narodowych w hiszpańskich Pirenejach: Ordesa y Monte Perdido.

Pierwszego dnia po przylocie przejeżdżamy wynajętym busem z Barcelony do Valle de Pineta, znajdującej się w masywie Monte Perdido. Tam zlokalizowany jest  klimatyczny pensjonat, który na najbliższe kilka dni będzie naszym domem i bazą. Dotrzemy na miejsce po południu. Będzie czas na spacer i popołudniową jogę.

Nazajutrz, rozgrzani porannym treningiem i pysznym śniadaniem, podjedziemy do końca doliny Pinety, skąd wyruszymy na aklimatyzującą wędrówkę do wiszącej doliny Lalarri. U jej zamknięcia czeka na nas nieduży, lecz piękny wodospad, przy którym będzie czas na „zatrzymanie” – medytację. Wrócimy w otoczeniu śmiałych półek skalnych południowych ścian doliny Pinety i oczywiście masywu Monte Perdido. Czy wiesz jaki jest jego związek z Częstochową ? 😉

Drugiego dnia przeniesiemy się do doliny Bielsy, z której wyruszymy nad wysokogórskie jeziorko i dalej, aż na hiszpańsko-fransuską granicę. Tego dnia czekają nas imponujące  widoki po obu stronach granicznego masywu! Przed powrotną wędrówką, usiądziemy na chwilę by posłuchać szumu wiatru przemierzającego dolinę Bielsy.

Masyw Monte Perdido, to przede wszystkim zróżnicowanie – form, krajobrazów i roślinności. Będziemy się o tym mogli przekonać w kolejne dwa dni. Pierwszego z nich odwiedzimy zachodnią flankę masywu i dolinę Ordessy. Przejdziemy wysoko ponad dnem doliny z góry delektując się widokiem jej otoczenia – tu też będzie nam towarzyszył Monte Perdido, który kulminuje ponad zwieńczeniem doliny. Zobaczymy też słynną Brèche de Roland, która niestety nie uratowała tytułowego bohatera średniowecznej pieśni.

Kolejny dzień to zupełna odmiana – będziemy szli dnem jednego z najpiękniejszych pirenejskich kanionów – Añisclo, wyrzeźbionego w ciągu milionów lat przez Río Bellos. Po drodze zatrzymamy się w jego odludnych zakątkach, by posłuchać szumu (a czasem huku!) wód tego strumienia. Opowiemy Wam jak niewiele brakło, żeby ten cud przyrody przestał istnieć!

Następnego dnia wyruszymy na ostatnią dłuższą wędrówką, żeby z jeszcze innej perspektywy przyjrzeć się Monte Perdido i Dolinie Pinety. Nasz trud wynagrodzą wspaniałe widoki i klimat opuszczonych aragońskich wiosek, do których po latach, powoli powraca życie.

W sobotę, po porannej jodze spakujemy się i  ruszymy busem do Barcelony. Po drodze zatrzymamy się w średniowiecznym miasteczku Aínsa, którego mury pamiętają czasy chrześcijańskiej rekonkwisty. Z murów tutejszego zamku po raz ostatni spojrzymy na masyw Monte Perdido, po czym ruszymy do stolicy Katalonii.

Gdy późnym popołudniem dotrzemy na miejsce będzie czas by zakwaterować się w apartamentach blisko centrum. Pirenejskie wędrówki zakończymy pożegnalną kolacją w jednej z naszych ulubionych restauracji. W sobotę pozostanie tylko przejechać wygodnym autobusem na lotnisko. Albo zostać tu dłużej, żeby jeszcze jakiś czas cieszyć się niepowtarzalnym klimatem stolicy Katalonii.

PROGRAM
Co Cię czeka:
 • 5 dni wędrówek szlakami w najpiękniejszym parku narodowym Pirenejów – Ordesa y Monte Perdido oraz jego najbliższym otoczeniu
 • Codziennie inne krajobrazy i charakter wędrówek: od łagodnych dolin i klimatycznych kanionów, przez spektakularne cyrki polodowcowe, po wymagające podejścia powyżej górnej granicy lasu
 • Spektakularne widoki skąpane w ciszy górskich hal
 • Codzienne sąsiedztwo pirenejskich trzytysięczników, w tym przede wszystkim Monte Perdido
 • Gościnność wysokogórskich łąk i chłód polodowcowych stawów
 • Wejście na pirenejską granicę hiszpańsko-francuską

Ponadto:

 • Wyjątkowa atmosfera kameralnej grupy!
 • Klimatyczne siedlisko w aragońskim stylu – pokoje 2 i 3 -osobowe!
 • Doskonałe, wegetariańskie posiłki przygotowywane ze świeżych składników
 • Codzienne zajęcia: treningi powięziowo-regeneracyjne, hiking joga – dzięki nim wędrówka sprawi Ci jeszcze więcej radości!
 • Wspólna medytacja w plenerze
TERMINY

czerwiec -wrzesień 2021 – termin dokładny już wkrótce!

Początek i koniec wyjazdu są zsynchronizowane z bezpośrednim połączeniem lotnicznym między Krakowem a Barceloną.

CENA

Szczegóły już wkrótce!

Zniżki dla naszych stałych Klientów!

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w ustalonym terminie.

ŚWIADCZENIA

Cena obejmuje:

 1. 7 noclegów w kliamtycznym pensjonacie w pokojach 2 i 3-osobowych (pokoje 1- osobowe za dopłatą)
 2. 6 śniadań, 6 posiłków w góry i 5 kolacji (w dniu wyjazdu do doliny Ordessy obiadokolacja w restauracji w Torli – płatna dodatkowo ok. 15-20 Euro)
 3. 1 nocleg w apartamencie w Barcelonie
 4. Transfery wynikające z programu imprezy
 5. Opiekę przewodnika górskiego i pilota
 6. Zajęcia: treningi powięziowo- regeneracyjne, hiking jogi oraz medytacji (dla chętnych)
 7. Ubezpieczenie grupowe NNW
 8. Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 1. Wydatków osobistych
 2. Obiadokolacji w Torli (dzień 5)
 3. Posiłków w trakcie transferów z i do Barcelony
 4. Posiłków w Barcelonie
 5. Przejazdu na lotnisko z Barcelony (ok. 6 Euro)
 6. Przelotu do i z Barcelony

Zapytaj o wyjazd