Top
 

Pirenejskie wędrówki

Trekking w masywach Monte Perdido i Posets, joga, medytacja, 1-9 lipca 2023

Ruszaj z nami do serca Wysokich Pirenejów

Trekking w Pirenejach, to kontakt z wielką przestrzenią, zapierającymi dech w piersiach widokami i nieskażoną przyrodą. Chociaż większość szlaków jest dobrze przygotowana, to zwykle nie ma na nich wielu turystów. W kameralnej grupie będziemy wędrowali dolinami, przekroczymy wysokie przełęcze i zdobędziemy dwa trzytysięczniki (dla chętnych). Po drodze odpoczniemy na ukwieconych łąkach, nad brzegami jezior i strumieni. A po intensywnym i pełnym wrażeń dniu porozciągamy się, by lepiej przygotować nasze ciało i umysł na atrakcje kolejnego dnia. Posmakujemy lokalnej kuchni i odwiedzimy średniowieczne miasteczko, które przez wieki nie straciło nic ze swojego pierwotnego uroku. Wyjazd zakończymy w Barcelonie, błądząc po zaułkach starego miasta lub wygrzewając się na plaży.

#trekking #kameralna-grupa #active

Slow 0
Active 0

Charakter wyjazdu

Trekking w Pirenejach to wyjazd aktywny, realizowany w małej grupie. Trekking podzielony jest na dwie części. Część pierwsza to wędrówka w parku krajobrazowym Posets, a druga w zjawiskowym parku narodowym Ordesa i Monte Perdido. Podczas trekkingu wędrujemy z lekkimi plecakami i nocujemy w górskich schroniskach. Tylko w ten sposób będziemy mogli w pełni zanurzyć się w atmosferę tych niezwykłych gór. Pozostałe noclegi będą w komfortowych pensjonatach i apartamentach, by zregenerować się po trudach wędrówki.

Plan wyprawy

Nasz wyjazd rozpocznie się w Barcelonie. Po noclegu, przejedziemy busem w okolice Bielsy w Aragonii. Tam zaczyniemy właściwy trekking w Pirenejach wchodząc na 3 dni w grupę Posets. Każdego dnia będziemy przechodzili wysokie przełęcze i podziwiali wspaniałe, przestrzenne widoki. Trzeciego dnia będzie możliwość zdobycia drugiego co do wysokości szczytu Pirenejów Pico Posets (3369 m n.p.m.), na którym może spotkamy Ziutka* 😉 Po zejściu w doliny zanocujemy w Bielsie. Kolejny dzień, to czas restu – po śniadaniu przejedziemy do średniowiecznej Ainsy i zjawiskowego wąwozu Anisclo. Wieczorem czeka nas jeszcze spacer po klimatycznych uliczkach Torli, gdzie zatrzymamy się na nocleg. Kolejnego dnia ruszymy ikoniczną doliną Ordesy, aż do słynnego wodospadu Cola de Caballo. Następnie wespniemy się na próg doliny, na którym znajduje się schronisko Goriz – cel naszej wędrówki. Po noclegu chętni będą mogli zdobyć Monte Perdido (3355 m n.p.m.) – trzeci najwyższy szczyt Pirenejów, po czym wszyscy zejdziemy do Torli na kolację i zasłużony odpoczynek. W sobotę po śniadaniu przejedziemy do Barcelony, skąd kolejnego dnia wrócimy do Polski.

Brama Rolanda
Dolina Ordesy
Grupa_Pineta

Nieazpomniany trekking w sercu Pirenejów

Wybierając się z nami na trekking w Pirenejach masz szansę zdobycia 2 najwyższych szczytów w tym łańcuchu górskim, dostępnych bez dodatkowego sprzętu: Monte Perdido i Pico Posets. Jednak niezależnie od tego, czy zdecydujesz się to zrobić, czy nie czeka Cię wspaniała wędrówka przez góry, które zachwycają przestrzenią, ciszą oraz pięknem swoich krajobrazów i wybujałej przyrody. Nie bez powodu dolinę Ordesy, którą będziemy wędrować, nazywa się górskim ogrodem Europy! Dodatkowo mała grupa oraz profesjonalna opieka międzynarodowego przewodnika górskiego UIMLA pozwolą Ci cieszyć się tym doświadczeniem w serdecznej i bezpiecznej atmosferze.

Posets na Zachód
Grupa Perdido
Irysy

Noclegi

Podczas wyjazdu będziemy spać:

 • 5 nocy w wygodnych pensjonatach lub hotelach, w pokojach 2 osobowych
 • 3 noce w wysokogórskich schroniskach (sale wieloosobowe) – górskie wschody i zachody słońca dostaniemy w pakiecie 😉
Portal w Ainsie
Grupa_Perdido_1
Maladeta z Posets

Trekking w górach

Trekking w górach to wyjazd aktywny dający – poza satysfakcją – wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Wysiłek, który codziennie podejmujemy, poprawia naszą kondycję i wydolność, w pewnym stopniu przyczyniając się także do redukcji wagi. Nasz organizm wzmacnia się, rośnie jego odporność na choroby i stres. A w gratisie dostajemy dobry nastrój, który jest wynikiem przemian hormonalnych, dziejących się pod wpływem wysiłku! Bardzo ważne w trekkingu górskim jest to, że wędrując wchodzimy w kontakt z przyrodą, która daje nam odpoczynek od naszej przebodźcowanej codzienności. Twoja głowa relaksuje się, doświadczając ciszy i delektując się przepięknymi widokami. I to wszystko w doborowym towarzystwie!

Pireneje, slowandactive, treking z jogą, joga w górach, hiking joga

Joga na szlaku

Joga znana jest chyba każdemu! Ale niewiele osób, nawet ćwiczących na co dzień, „zabiera” ją ze sobą na wędrówkę. A to błąd, ponieważ joga jest doskonałym „instrumentem” do regeneracji po trudach górskiego dnia. Nawet bez maty i w formie nieco ograniczonej przez okoliczności, joga pomaga rozluźnić zmęczone wędrówką nogi i biodra oraz rozciągnąć i wzmocnić plecy, które przez cały dzień nosiły plecak. Dzięki niej zmęczenie szybko ustępuje, a organizm – i głowa! – stają w gotowości do kolejnych wyzwań. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak ćwiczyć jogę na szlaku, przeczytaj artykuł na naszym blogu.

Hiking joga, Ania Kopera, wyjazdy dla aktywnych

Dlaczego warto ruszyć z nami na trekking w Pirenejach?

 • Zrelaksujesz się z dala od cywilizacji
 • Poznasz unikalny zakątek górski wędrując w kameralnej grupie
 • Będziesz oglądać wschody i zachody słońca w sercu Pirenejów
 • Doświadczysz klimatu wysokogórskich schronisk pirenejskich
 • Zdobędziesz 2 trzytysięczniki (dla chętnych)
 • Odwiedzisz dwa parki Pirenejów wysokich
 • Odwiedzisz miasteczka, gdzie czas zatrzymał się wieki temu
 • Przypomnisz sobie, jak brzmi cisza
 • Zapomnisz, jak brzmi dźwięk telefonu
 • Poczujesz, co daje joga podczas trekkingu
 • Przy odrobinie szczęścia poznasz Ziutka* 😉
 • Na koniec odpoczniesz na plaży i snując się po uliczkach Barcelony
Szarotki w dolinie Ordesy

Cena

Wyjazd 2023 zakończony

Za co płacisz?

 • wszystkie noclegi
 • śniadania i obiadokolacje w schroniskach
 • śniadania w pensjonatach/hotelach (poza noclegami w Barcelonie)
 • cały transport wynikający z programu
 • zajęcia jogi i strechingu
 • profesjonalna opieka międzynarodowego przewodnika górskiego UIMLA

Cena nie uwzględnia

 • Przelotów z Polski do Hiszpanii oraz z Hiszpanii do Polski
 • Wyżywienia innego niż wymienione powyżej, w tym prowiantu na przejścia górskie
 • Biletów wstępu do parku
 • Wydatków osobistych
W drodze do Angel Orus

*Ziutka już niedługo zobaczysz na naszym profilu www.facebook.com/slowandactive 😉

Zarezerwuj lub zapytaj o wyjazd