Top
Zapraszamy na podróż do tu i teraz. Piękne okoliczności przyrody. Warsztat slow, joga, medytacja, nordic walking, kąpiele leśne, digital detox, mindfulness, uważność, góry aktywnie, Jesionówka
Slow 0
Active 0
ZAPYTAJ/REZERWUJ

W rytmie SLOW

TERMIN:  10-12/13 LIPCA 2020

MIEJSCE:  Zaciszny pensjonat w Śnieżnickim Parku Krajobrazowym

CHARAKTER:  Joga, trekking, dieta wege, medytacja w terenie, nordic walking, masaże. Wyjazd jest organizowany w konwencji Digital Detox – odpoczniemy od ciągłego bycia on-line!

DLA KOGO:  Jeśli czujesz, że masz dość zamknięcia i ograniczeń, domowej edukacji, ciągłego „bycia pod telefonem” i „online” – to jest wyjazd dla Ciebie!

KAMERALNA GRUPA: maksymalnie 9 osób

OPIS

Fakty są takie: według WHO stres jest epidemią XXI wieku. Ma wiele przyczyn – dla każdego z nas ich zestaw jest inny – praca, relacje z bliskimi, tempo życia, zmiany w świecie, itd. Do tego technologia, która bawiąc i ułatwiając drobne czynności uzależnia nas, pogłębia stres oraz frustrację. A na dodatek izoluje od innych i świata. Żyjemy coraz szybciej, robimy coraz więcej, a jednocześnie rośnie w nas wypalenie i zagubienie. To tak, jakbyśmy cały czas żyli na kredyt. Korzystali z zapasów energii na czarną godzinę, ale ich nie uzupełniali. Wiesz, co będzie dalej. Kiedyś te zapasy się wyczerpią. Dlatego zatrzymaj się już teraz. Daj sobie szansę!

Jest wiele technik, które pomagają się zrelaksować, odbudować wewnętrzną równowagę i poczucie sprawczości. Dla Ciebie wybraliśmy te, które z naszego doświadczenia są najskuteczniejsze: ruch, kontakt z przyrodą i praktykę uważności. Dlatego na warsztacie Zatrzymaj się! w Kotlinie Kłodzkiej będziemy sporo chodzić po lesie, doświadczając go wszystkimi zmysłami (tzw. kąpiele leśne). Będziemy ćwiczyć jogę i świadome oddychanie. Nauczymy Cię także medytować oraz pokażemy, jak praktyki uważnościowe wpleść w Twój codzienny grafik.

Niezbędnym dopełnieniem tego, co BĘDZIEMY robić na tym wyjeździe jest to, czego NIE BĘDZIEMY ROBIĆ. Nie będziemy używać żadnych urządzeń elektronicznych: telefonów, tabletów, komputerów, itd. Używanie urządzeń przeszkodziłoby Tobie i innym w doświadczaniu korzystnego wpływu naszego warsztatu. Jeśli planujesz czytać – weź książkę papierową. Zegarek też nie będzie Ci potrzebny. Pomożemy Ci odkryć, że naturalny rytm dnia sam potrafi o siebie zdbać. Jeśli będzie się na początku troszkę gubił, to mu pomożemy 😉 Ale Ty nie musisz się tym martwić.  Nie musisz się też martwić, że nie będzie z Tobą kontaktu na „wszelki wypadek” – kontakt awaryjny jest możliwy za naszym pośrednictwem. My również zadbamy o to, żebyś miał z tego wyjazdu pamiątkę – czasami będziemy robić zdjęcia, które później otrzymasz w formie fizycznej (ok, będzie też kilka cyfrowych na fejsa 😉 )

Miejsce

Jesionówka – 120 letnia chata, położona we wsi Goworów, na granicy Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Pokoje jedno i dwuosobowe z łazienkami, ciepłe i przytulne. Do naszej dyspozycji będzie cała chata, z salą kominkową o pięknych sklepieniach i kamiennych ścianach oraz sauna.

Joga

Jogę będziemy praktykować 2 razy dziennie: rano pobudzającą, dynamiczną vinyasa flow, a po południu jogę regeneracyjną z ćwiczeniami oddechowymi. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca jogę będziemy ćwiczyć w terenie, również jako element kąpieli leśnych.

Kąpiele leśne

Kąpiele leśne (Shinrin-Yoku), to sztuka świadomego wchodzenia w kontakt z przyrodą. To coś więcej, niż spacer przez las czy jogging nad jeziorem. Nie wystarczy po prostu wyjść do parku, czy w góry, żeby doświadczyć pełni korzyści, jakie płyną z kontaktu z naturą. Ile razy byłaś w górach, a głowę zaprzątała Ci praca? Albo przechodząc przez park widziałeś tylko jego koniec?

Kluczem do pełnego doświadczenia dobrodziejstw kąpieli leśnych jest zaangażowanie wszystkich zmysłów w połączeniu z uważnością. Na codzień świadomie koncentrujemy się głównie na bodźcach wzrokowych i słuchowych. Podczas naszych „kąpieli” będziemy posługiwać się także węchem, dotykiem i smakiem, zawsze z pełnym skupieniem na ‚tu i teraz’. A nagrodą będzie stan umysłu-zespolenia z naturą, który określany jest mianem szóstego zmysłu. Do naukowo dowiedzionych korzyści z kąpieli leśnych należą m.in.: obniżenie poziomu stresu i pojawienie sie stanu odprężenia, regulacja ciśnienia krwi, poprawa wigoru, większa kreatywność, lepsza jakość snu i wyższa odporność. Czyli generalnie wyższa jakość życia, lepsze samopoczucie i mocniejsze zdrowie.

Medytacja

Medytację najprościej można wyjaśnić jako proces zatrzymywania się (również jako stan zatrzymania). Nauczymy Cię jak rozpoznawać schematy myślowe i obserwować je z łagodnym dystansem. Dzięki temu wejdziesz w głębszy kontakt z samym sobą i otaczającą Cię rzeczywistością. ‚Skutkiem ubocznym’ medytacji jest też wyciszenie i wewnętrzny spokój, a także stoicki dystans do problemów, które wcześniej Cię przytłaczały. Podczas warsztatu będziemy praktykowali medytację siedzącą i chodzoną (mindful walking), również w lesie, ogrodzie i w górach.

PROGRAM
Co Cię czeka:
 • Spotkanie z CISZĄ – w przyrodzie i w Tobie
 • Praktyka uważności w różnych formach
 • Zajęcia jogi i ćwiczeń oddechowych
 • Codzienny ruch na świeżym powietrzu – kąpiele leśne, spacery po górach, nordic walking (dla chętnych)
 • Wprowadzenie do medytacji
 • 2 dłuższe wędrówki górskie
 • Odpoczynek od technologii
 • Wyjątkowa atmosfera kameralnej grupy
 • Pyszne posiłki wytwarzane głównie z lokalnych składników
TERMINY

Termin wyjazdu: 10-12/13 lipca 2020

Dojazd na miejsce własny.

CENA

Szczegóły wkrótce!

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w ustalonym terminie.

ŚWIADCZENIA

Cena obejmuje:

 1. 6 noclegów w pokojach dwuosobowych w klimatycznym pensjonacie
 2. Pyszne posiłki: Śniadania, obiady i kolacje od 2 do 6 dnia. W dzień przyjazdu obiadokolacja, a w niedzielę duże śniadanie
 3. Swobodny dostęp do ciepłych napojów (herbata, kawa)
 4. Opiekę: nauczycieli jogi, medytacji i  technik uważnościowych, instruktora nordic walking oraz przewodnika górskiego
 5. Wszystkie zajęcia wynikające z programu
 6. Możliwość korzystania z sauny.
 7. Ubezpieczenie grupowe NNW
 8. Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 1. Wydatków osobistych
 2. Dojazdu na miejsce

Zapytaj o wyjazd