Top
Wyjazdy dla singli – wspaniałe wakacje w otoczeniu natury

Wyjazdy dla aktywnych w rytmie SLOW!

Jesteś aktywny i potrzebujesz prawdziwego wypoczynku, ale nie masz kogoś, z kim możesz wspólnie wybrać się na wakacje? A do tego pragniesz być bliżej przyrody i poznać podstawowe techniki medytacji oraz jogi? Mamy na to idealne rozwiązanie: wyjazdy dla aktywnych w rytmie slow. O tym, jak ważny jest kontakt z naturą nie trzeba już dzisiaj przypominać. Zwłaszcza po tygodniach, kiedy zieleń oglądałeś wyłącznie na ekranie. No właśnie: na ekranie… W dzisiejszych czasach łatwo zapominamy, że od czasu do czasu należy odłożyć na bok telefon czy komputer. A jeśli nawet pamiętamy, to coraz trudniej nam to zrobić. Czy wczasy mogą nam w tym pomóc?

Odpoczynek od urządzeń elektronicznych

Wszelkiego rodzaju urządzenia elektroniczne sprawiły, że na co dzień dostajemy więcej rozrywki, łatwiej nam pracować i uczyć się, możemy też zaoszczędzić trochę czasu. Poza tym łatwiej o komunikację z kimś, kto znajduje się na drugim końcu świata. Jednocześnie spędzamy coraz więcej czasu w sieci, staliśmy się uzależnieni od mediów społecznościowych i łatwiej nam pielęgnować wirtualne znajomości niż te prawdziwe, w „realu”. Zapominamy nie tylko o naszych przyjaciołach, ale często nawet o rodzinie.

Coraz więcej osób ma problemy z nawiązaniem kontaktu w realnym życiu. Każdą wolną chwilę poświęcamy na oglądanie filmów bądź seriali, przeglądanie ofert sklepów czy wertowanie profili innych ludzi. To, co miało nam ułatwiać życie, tak naprawdę stało się jedną z naszych udręk. Ale nie musi tak być! Co więcej: nie chodzi o całkowitą rezygnację z przyjemności i ułatwień, jakie dają współczesne technologie. Rzecz w tym, żeby odbudować właściwe proporcje między życiem cyfrowym i tym realnym.

Żeby te proporcje odbudować najpierw trzeba zrobić rzecz najtrudniejszą dla przeciętnego człowieka: zatrzymać się i dostrzec problem. Dobrym pomysłem na start jest krótki detox cyfrowy – już kilka dni bez urządzeń elektronicznych może zdziałać cuda. Wprawdzie nie rozwiąże definitywnie problemu, ale pozwoli nam spojrzeć na nasz „cyfrowy czas” z dystansu, zebrać motywację i nauczyć się technik, które potem możemy wykorzystywać na co dzień, by wzbogacać swoje realne życie. Może zadziałać jak odwyk i pomóc w odzwyczajeniu się od ciągłego sięgania po komputer lub telefon. Choć ja od słowa „odwyk” wolę używać słowa „nawyk”. Zamiast uciekać od starych, destruktywnych nawyków dużo lepiej zbudować sobie nowe, konstruktywne. Takie, w których elektronika znów służy naszym celom, a nie na odwrót.

Najłatwiej zrezygnować z social mediów i elektroniki podczas kilkudniowego wypoczynku, który stanowi naturalną odskocznię od codziennych obowiązków i przyzwyczajeń. Poza tym w grupie zawsze jest raźniej, dlatego wspólne spędzanie czasu pomoże zapomnieć o chęci częstego sprawdzenia tego, co dzieje się w wirtualnym świecie. Na ten czas warto także zrezygnować z czytnika e-booków, czy nawet… zegarka. Bez tych zbędnych gadżetów umysł szybko przyzwyczaja się do nowego, naturalnego rytmu dnia.

Wyjazd w rytmie SLOW opiera się przede wszystkim na nauce radzenia sobie z codziennym stresem oraz na odbudowywaniu kontaktu z samym sobą i własnym otoczeniem. Kilkudniowy kontakt z naturą uczy pokory, dokładności i pomaga doceniać rzeczy proste. Niewielka aktywność fizyczna pozwala utrzymać zdrowie w odpowiedniej kondycji, a praktyka jogi oraz medytacji (zarówno siedzącej, jak i tej wykonywanej w ruchu) uczy, jak się wyciszyć.

Od wielu lat organizujemy wyjazdy w małych grupach, które w różnym stopniu pomagają przepracować toksyczne nawyki pod okiem Ani – doświadczonego life coacha, trenerki komunikacji interpersonalnej, nauczycielki jogi i medytacji oraz jej współpracowników, którzy dbają o Wasze bezpieczeństwo, kondycję, dobre samopoczucie i oczywiście podniebienie 😉 Jedna z tegorocznych ofert promujących taki wypoczynek, to wyjazd do zacisznego pensjonatu znajdującego się w Śnieżnickim Parku Krajobrazowego Zatrzymaj Się! W Kotlinie Kłodzkiej.

Wakacje dla aktywnych w rytmie slow – solo czy w duecie?

Wiadomo już, że można wypocząć bez grama elektroniki, ale czy takie wyjazdy polecane są także osobom aktywnym, które na co dzień nie rozstają się z telefonem nawet w nocy? Poza tym: czy lepiej wybrać się na takie kilkudniowe wczasy samotnie czy lepiej w parze, lub ze znajomymi? Po prawdzie nie ma to znaczenia – na naszych wyjazdach dobrze czują się zarówno osoby przyjeżdżające samotnie, jak i w większej grupie. Większość czasu spędzamy wspólnie, jako jedna grupa. Dbamy o to, by wszyscy czuli się włączeni w każdą aktywność, ale mieli też czas na złapanie oddechu w samotności. Grupy są kameralne – zazwyczaj jest to kilka osób, które przez ten czas mają okazję lepiej się poznać. Nie ma miejsca na nudę (chyba, że tego właśnie potrzebujesz), a o telefonie zapomnisz zaraz po przyjeździe 😉

Wakacje dla aktywnych w rytmie slow, to idealny czas, by lepiej poznać nie tylko siebie, ale i inne osoby – spotkani tutaj ludzie mają podobne zainteresowania i potrzeby, są otwarci na innych. Szukają wypoczynku, ale też chcą odnaleźć harmonię ciała i umysłu. Nauka nowych nawyków wśród podobnie myślących i odczuwających osób jest znacznie prostsza i przyjemniejsza niż w samotności. Kameralna wielkość grupy pozwala nam otoczyć każdego z uczestników uwagą i wsparciem. A znajomości i przyjaźnie zawarte podczas naszych wyjazdów trwają wiele lat. Wiemy o tym, bo grono naszych przyjaciół, którzy jeżdżą z nami na kolejne wyjazdy powiększa się z roku na rok!

Gdzie jechać na wakacje aktywnych z nutą slow?

Zorganizowane wakacje dla singli bądź par mogą zaprowadzić nas w różne części świata. Wszystko zależy od tego, czy interesujemy się odmienną kulturą, albo czy chcemy zobaczyć inne państwa i kontynenty. Możliwości jest naprawdę wiele, ale wybierając warto pamiętać, PO CO jedziemy? Cel wyjazdu powinien być ważniejszy niż miejsce, jednak wciąż wiele osób wpada w pułapkę egzotyki, przeładowanych programów, długich dojazdów i powrotów. Z takich wyjazdów często wracają bardziej zmęczeni niż wyjechali, co gorsza: ze starymi nawykami, nad którymi nawet nie mieli czasu się zastanowić. Trudno zresztą odpocząć od elektroniki, gdy wciąż chcemy robić nowe zdjęcia i chwalić się swoimi podróżami wśród znajomych.

Jeśli chcesz naprawdę wypocząć, zrelaksować się, a jednocześnie zrobić coś dla siebie – nie musisz jechać daleko! Polska i kraje sąsiednie, jak Słowacja, Czechy czy Ukraina, oferują wiele magicznych miejsc, w których warto się zanurzyć po uszy: Bieszczady, Kotlina Kłodzka, Beskidy, Mała i Wielka Fatra czy Karpaty Wschodnie – wybór należy do Ciebie 😉

Na dalsze podróże i wielogodzinne zwiedzanie przyjdzie jeszcze pora (jeśli tego zapragniesz). Z resztą my również organizujemy wiele wyjazdów w najpiękniejszych zakątkach Europy: w Pirenejach, Dolomitach czy w Alpach Albańskich (Góry Przeklęte). Jednak nawet wtedy, gdy zabieramy Cię dalej zawsze staramy się, byś miał czas nacieszyć się miejscem, poczuł jego klimat, miał czas doświadczać. Bo ważne jest, by odpoczywać AKTYWNIE w rytmie SLOW.

Share